nigdy nie założę

9 rzeczy, których nigdy nie założę

Ile ludzi tyle gustów, z modą można a nawet trzeba eksperymentować. Jednak są takie elementy męskiej garderoby, które powinno się spalić i zakopać. A następnie dla pewności wykopać i jeszcze raz spalić, tak, aby nie pozostał po nich żaden ślad.

Przedstawiam dzisiaj największą złotą 9 hitów nad hitami. Prosto z wybiegu ze stodoły w Kozidupach Wielkich. Najbardziej żenujące, tandetne i obciachowe męskie ubrania, buty i akcesoria.

Błyszczący garnitur

błyszczący garnitur

Zarezerwowany dla gwiazd muzyki disco polo, albo artystów cyrkowych. Jeżeli nie należysz do żadnej z tej grupy, nawet nie myśl o jego zakupie. Garnitur ma się kojarzyć z elegancją oraz prestiżem. Ten garnitur nie ma nic wspólnego z jednym, ani drugim. Bardziej jest to typowy przykład kiczu. Nie dosyć, że w takim wdzianku wyglądasz jak cyrkowy pajac to jeszcze pocisz się jak świnka, ponieważ w większości jest to typowy plastik fantastik.

Skórzane spodnie

skórzane spodnie

Jeżeli nie spędzasz ¾ życia w siodełku swojego harleya, to nawet o nich nie myśl. Nawet nie wiem co tutaj dodać, czy wyobrażasz sobie faceta paradującego w obcisłych skórzanych spodniach? Bo ja nawet nie chcę sobie tego wyobrażać.

Spodnie z niskim krokiem

spodnie z niskim krokiem

A raczej spodnie “nasrałem w getry swojej dziewczyny” Każdy ma swój indywidualny hit obciachu, a w zasadzie to kit. Dla mnie osobiście te spodnie są ewidentnym numerem jeden ohydztwa męskiej garderoby. Hip-hopowcy w luźnych spodniach z opuszczonym krokiem stanowili kiedyś pewien ekscentryczny obraz tej subkultury. Jednak do dzisiaj pamiętam ten dzień jak zobaczyłem pierwszy raz na ulicy chłopaka w tych spodniach. Stanowią one połączenie getrów z pełnymi gaciami do kolan. Autentycznie, pomimo, że uważam się za osobę tolerancyjną i wiele tandety już widziałem, to szczena opadła mi do samej ziemi. Jedyna myśl wtedy “o kur.. co to jest”

Gruby łańcuch, sygnet

złoty łańcuch

Zegarek, ewentualnie jakiś drobny łańcuszek albo bransoletka to dla mnie jedyne dopuszczalne elementy męskiej biżuterii. Chodzi o to, aby było dyskretnie i z klasą. W wielkim łańcuchu na szyi nie ma jednak nic z klasy, a jest za to 100% tandety. Przecież to jest żenujące jak facet chce pokazać jaki to z niego nadziany macho obwieszony złotem. A w rzeczywistości wygląda jakby zakosił łańcuch od krowy. Podobnie jest z sygnetem, jeżeli nie jesteś księciem albo biskupem to daruj sobie jego zakup.

T-shirt z głupim napisem

koszulka z głupim napisem

Po domu, czy do spania jeszcze ujdzie. Jeżeli masz maksymalnie 15 lat, niektóre modele też jeszcze będą akceptowalne (zwłaszcza te z motywami z bajek czy filmów). Ale litości, nie są to koszulki dla dorosłego faceta. Wydaje Ci się, że jest to śmieszne i zabawne? Masz rację: tylko Ci się tak wydaje. W rzeczywistości jest to tandetne, a śmieszny jest facet chodzący na co dzień w takiej koszulce.

Zbyt krótkie spodenki

bardzo krótkie spodenki

Jeszcze spodenki czy już bielizna? Jeżeli sam tego nie widzisz, uwierz mi na słowo. To nie jest estetyczne, jak spodenki mocno opinają zawartość Twojego rozporka, a osoba obok zastanawia się tylko “czy mu zaraz z tego jakieś kinderki nie wyskoczą”. Doskonale rozumiem: lato, upał i te sprawy. Jednak, jeżeli te spodenki będą kilkanaście centymetrów dłuższe, nie ugotujesz się, a efekt wizualny będzie o niebo lepszy.

Crocsy

crocsy

Może i są wygodne, ale litości, są paskudne. Jeżeli naprawdę jesteś tak bardzo zakochany w tych laczkach; to załóż je w domu, jak jesteś sam, albo gdzieś na działce w głuszy. Tylko najpierw sto razy upewnij się, że nikt Cię nie widzi, bo nawet wiewiórki mogą paść ze śmiechu.

Prześwitująca koszulka

prześwitująca koszulka

Jeżeli nie występujesz w jakimś klubie gogo dla osób odmiennej orientacji, zupełnie nie rozumiem zakładania czegoś takiego na siebie. Nie dosyć, że wizualnie jest to porażka, to przecież taka koszulka nic nie zasłania. W jakim celu zakładać na siebie sieć na ryby? Jeżeli chcesz, aby inni widzieli Twoją nagą klatę, to z dwojga złego już lepiej nic nie zakładaj.

Buty z zadartym czubkiem, prostokątne

buty z czubkiem

Hit mody lat 80 i 90 w Polsce, niestety ciągle spotykany w garderobach niektórych Panów. Poważnie, czy komuś się to podoba? Fakt, w takich butach z pewnością zwrócisz na siebie uwagę, jednak nie tak jakbyś tego chciał.

I to by było na  tyle..

Jeżeli cokolwiek z tej listy znajduje się w Twojej szafie, proszę Cię nie przyznawaj się do tego. A następnie pod osłoną nocy, zapakuj to w wielki czarny wór i wywieź jak najdalej.

Kiedyś część z tych rzeczy znajdowała się też w mojej szafie. Jednak na usprawiedliwienie, wtedy byłem młody i głupi. Teraz jednak jestem już trochę starszy i … nieważne. Chodzi o to, że każdy z nas popełnia błędy, również te modowe. Mówi się, że “nie szata zdobi człowieka” i jest w tym sporo racji. Jednak nasz wygląd i wizerunek świadczy o nas samych. Jest też drugie powiedzenie “ jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Dlatego wolisz, aby inni pisali, a właściwie myśleli o Tobie jako o tandetnym błaźnie czy jako o facecie z klasą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *