dieta cud

Jak szybko schudnąć, dieta cud dla leniwych

Jeżeli szukasz cudownej diety, aby szybko schudnąć bez najmniejszego wysiłku, to trafiłeś idealnie. Dzięki temu tajemniczemu programowi zrzucisz nawet 20 kilogramów w miesiąc, a to wszystko bez diety, czy ćwiczeń. Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą …… to jesteś frajerem i to w dodatku leniwym frajerem.

Ręce mi opadają, jak widzę facetów spasionych jak świnie i stękających “nie mogę schudnąć”, “próbowałem już wszystkiego”. Czego niby próbowałeś? Magicznych zaklęć? Spójrz prawdzie w oczy, to nie jest tak, że nic nie działa. Tylko Ty, jesteś leniem patentowanym i szukasz wymówek. Jak żresz jak świnia, a jedyną Twoją aktywnością jest droga z kanapy do kuchni; to wyglądasz jak świnia.

Sprawa jest prosta. Jak chcesz schudnąć i zacząć wyglądać jak facet, a nie kobieta w 9 miesiącu ciąży; musisz przestrzegać tylko, albo aż dwóch zasad.

Dieta, czyli ile, oraz co jeść, aby schudnąć

Po pierwsze, ŻRYJ MNIEJ. Nie kupuje wymówek, że jesz mniej i nie chudniesz, nie ma cudów. Organizm, to nie perpetum mobile i musi skądś brać energię. Jeżeli żresz więcej niż potrzebujesz, wtedy nadmiar zamienia się w sadło. Natomiast, jeżeli jesz mnie niż spalasz, wtedy organizm sięga do zapasów smalczyku, a ty chudniesz. Możesz oszukać wszystkich dookoła, ale nie matematykę. Jeżeli nie chudniesz, to znaczy, że żresz za dużo.

Jeżeli ograniczyłeś ilość spożywanego jedzenia, to super, plus dla Ciebie. Jednak obok ilości równie ważna jest jakość. Patrz na to co pakujesz do buzi. Jeżeli wkładasz tam śmieci, to wyglądasz wtedy jak śmieć. Pakujesz w siebie: hamburgery, kebaby, chińskie zupki, słodycze i kolorowe napoje gazowane, w ilościach hurtowych; to czego się dziwisz? To nie jest jedzenie, to są śmieci.

Pewnie zaraz wymyślisz, kolejną wymówkę,”że nie masz czasu”, albo “że nie stać Cię na zdrowe żarcie”. A ja Ci powiem tylko jedno, chrzanisz koleś głupoty.

Nie masz czasu? Przygotowanie zdrowego posiłku zajmuje kilkanaście minut, czyli mniej niż stoisz w kolejce po kolejnego kebaba. A poza tym, możesz przygotować sobie jedzenie na kilka dni z góry.

Mówisz, że zdrowe jedzenie jest zbyt drogie? A kto Ci każe jeść ostrygi, homary, “kulki mocy” czy liście wprost z jakiegoś afrykańskiego buszu. (Kosztują one na promocji jedyne 100 zł za kilogram, ale są przecież takie “super zdrowe i mają tyle wspaniałych właściwości”.) Pewnie i są zdrowe; trawa czy sałata też są zdrowe, ale nikt się nimi nie zachwyca, bo są tanie i dostępne w każdym spożywczaku.

Skup się na wartościowym jedzeniu: jajka, płatki owsiane, mleko, ryż, kasza, kurczak, ryby…. Kilogram fileta z piersi kurczaka kosztuje 15 zł (na promocjach jeszcze taniej) czyli tyle co przeciętny hamburger, a masz na kilka dni na obiady. Ryż 2 zł, jaja 4 zł itd Zdrowe jedzenie nie jest drogie, tylko trzeba chcieć ruszyć szanowne 4 litery do kuchni i ugotować coś wartościowego, a nie pakować pizzę do mikrofali. Wywal ze swojej diety wszystkie śmieci i jedz normalne porcje, bez tego batonika czy paczki chipsów raczej nie umrzesz. Dla przykładu poniżej masz ceny kilku popularnych produktów spożywczych. Zobacz co wychodzi taniej

1 kg filetu z piersi kurczaka 15 zł        Hamburger    15 zł
1 kg ryżu                             2 zł        Kebab           10 zł
10 jajek                               4 zł        Zapiekanka      5 zł
1 litr wody mineralnej           1 zł        Cola                4 zł

Ćwiczenia, czyli zacznij się ruszać

Po drugie WIĘCEJ SIĘ RUSZAJ. Jak chcesz zrzucić z siebie ten zapas smalcu? Siedząc przed TV, czy grając w gierki na kompie? Nie tędy droga! Skoro doprowadziłeś się do takiego stanu, to jak zwykle wymyślisz zaraz nowe wymówki. Najczęściej słyszę “nie mam czasu” Aby zacząć wyglądać jak człowiek, potrzebujesz 2-3 godzin w tygodniu i chęci. To naprawdę tak dużo???? Nie ważne jak, zacznij się ruszać. Zamiast siedzieć na kanapie, idź z psem na spacer. Do pracy, czy sklepu; zamiast samochodu, użyj własnych nóg (przy okazji zaoszczędzisz).
Aby zacząć ćwiczyć, nie musisz kupować specjalnych, firmowych ciuszków, w zupełności wystarczą stare dresy. Wbrew reklamom, takie ubrania z firmowym logo wcale nie sprawią, że będziesz super ćwiczyć i wyglądać jak Adonis. Zamiast czytać, myśleć i planować; wyciągnij teraz dres z szafy, stare adidasy i idź pobiegać.

Na początek zrób dla siebie tylko tyle, albo aż tyle. Zobaczysz jak zmieni się Twoje ciało, zdrowie czy samopoczucie. Chcesz dalej, aby wszyscy śmiali się z Twojego sadła? Czy chcesz, aby kobiety spoglądały na ciebie z pożądaniem? Jeżeli nie jest to wynikiem choroby, nie mam żadnego szacunku do osób otyłych. Bo wiem, że są zbyt leniwe, aby zrobić coś ze swoim życiem. Szukają tylko wymówek i dróg na skróty, a takich nie ma. Jeżeli jesteś osobą otyłą, to tylko dlatego, że sam doprowadziłeś się do takiego stanu. Teraz pytanie do Ciebie, na które sam musisz sobie odpowiedzieć: chcesz dalej stękać i wyglądać jak prosię? Czy chcesz zmienić swoje życie?

Może i było trochę brutalnie, ale było szczerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *