kac

Kac – najlepsze sposoby na kaca

Powoli otwieram oczy, jakieś paskudne słońce i kot spacerujący dwie ulice dalej zmuszają mnie do przerwania stanu błogiej sennej nieświadomości. Litości, czy ten zapchlony mruczek musi tak głośno chodzić. Zaraz wstanę i go … uuu… a może jednak nie, lepiej się dalej położę. Co się dzieje? Głowę mi zaraz rozsadzi, a z żołądka chcą się wydostać jakieś zabójcze kwasy. Jakaś ex próbowała mnie pewnie otruć, tylko chwila co ja wczoraj robiłem? Pamiętam tylko jak poszedłem z kumplami na imprezę, wypiliśmy jedno piwko, potem, drugie, trzecie, … ale co było dalej?

Jeżeli ten opis wydaje Ci się choć trochę znajomy, to na spokojnie. Z dużą dozą prawdopodobieństwa nie jest to próba otrucia przez wściekłą byłą dziewczynę, ani atak toksyczny obcego wywiadu. To co odczuwasz w tej chwili to skutki popularnego kaca, czyli złe samopoczucie z powodu wypitego wcześniej alkoholu. Jego główne objawy to ból głowy, nudności, brak apetytu, wymioty, osłabienie i jeszcze trochę innych mało przyjemnych symptomów.

Jeżeli tak właśnie się czujesz to mam dobrą wiadomość. Na Twoje dolegliwości istnieje sposób dający 100% skuteczności: nie pić dzień wcześniej. Tak wiem, w obecnej sytuacji to było okrutne i mało zabawne. Niestety na kaca nie ma magicznego, w pełni skutecznego sposobu. Ci co nie rozumieją Twojego cierpienia powiedzą, że trzeba teraz swoje odchorować. Możesz jednak skrócić swoje cierpienia. A następnym razem pić tak, aby później nie chorować lub przechodzić ten stan o wiele łagodniej.

Bez obawy, skrócenie cierpień nie będzie polegać na kulce w głowę, istnieją o wiele mniej drastyczne metody, aby sobie pomóc. Aby przejść do działania musisz najpierw ocenić straty spowodowane wczorajszym piciem.

Po pierwsze, jesteś z pewnością mocno odwodniony. Szacuje się, że każde wypite 100 ml alkoholu, powoduje utratę 400 ml wody. Dlatego pierwsza i najważniejsza rada to pij (ale tym razem już bez procentów), pij jak najwięcej. Dzięki temu nawodnisz organizm oraz szybciej pozbędziesz się zgromadzonych toksyn. A jeżeli już pijesz to dobrym pomysłem będzie sięgnąć po sok z pomidorów lub wodę z kiszonych ogórków. W ten sposób szybko uzupełnisz utracone minerały min potas.

Po drugie, w Twoim organizmie znajduje się teraz nadmiar toksyn. A z toksynami robimy to samo co z niechcianymi gośćmi, czyli należy jak najszybciej się ich pozbyć. Najlepszym sposobem jest na to podkręcenie Twojego metabolizmu. Czyli nie ma, że boli główka i jest nam niedobrze, zamiast leżeć w łóżeczku, załóż dresy i idź na spacer.

Po trzecie, nasz żołądek i wątroba dostały wczoraj niezły wycisk, dlatego musimy im teraz trochę pomóc wrócić do normalnej kondycji. Jeżeli wymiotujesz jak kot, niestety musisz przeczekać i zostać obecnie przy samej wodzie. Jak nie musisz już trzymać miski przy łóżku, to najlepiej sprawdzą się sposoby naszych dziadków, czyli ciepły rosołek albo jajecznica.

Po czwarte i najważniejsze dla otoczenia, Twój organizm wydala toksyny min przez skórę. To dlatego capisz teraz jak 5 letnie siki skunksa. Dlatego dla dobra własnego i otoczenia weź porządny prysznic, umyj zęby i zainwestuj w paczkę miętówek.

A że jak wiadomo Polak mądry po szkodzie to dobrze zapamiętaj stan w jakim się obecnie znajdujesz i wyciągnij wnioski na przyszłość. Jeszcze nie raz sięgniesz po alkohol, dlatego pijąc pamiętaj o kilku ważnych zasadach.

Nie przesadzaj z ilością wypitego alkoholu, na ile możesz sobie pozwolić to już Ty wiesz najlepiej. Każdy organizm jest inny, dawka śmiertelna teoretycznie wynosi 4 promile, a rekordzista miał ponad 12 promili. Wiadomo, że my Polacy wspólnie z Rosjanami przodujemy w ilościach wypijanych trunków. Jednak doprowadzić się do stanu żywych zwłok jest bardziej żenujące i godne pożałowania. Wiadomo, czasami każdemu może się zdarzyć, ale jak taki stan się powtarza, to nie jest dobrze.

Nie pij na pusty żołądek. Zjedz porządny najlepiej tłusty posiłek przed planowanym spożyciem alkoholu, nie zapomnij też jeść w trakcie. Przez cały czas pij również dużo innych płynów.

Nie mieszaj alkoholi. Jeżeli wódeczka to żadnego piwa wina itp.

Jeżeli się zastosujesz do powyższych rad może uda Ci się uniknąć skutków kaca. A jeżeli nie wyeliminujesz ich całkowicie to przynajmniej niepożądane objawy będą dużo mniejsze. Alkohol jest dla ludzi, tylko z piciem jak ze wszystkim pozostałym. Trzeba to robić z głową i umiarem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *